Dostarczamy, montujemy i serwisujemy
kompletne systemy uzdatniania sprężonego powietrza.
Zachowanie odpowiedniej klasy jakości powietrza ma bezpośredni wpływ na koszty produkcji, wydłużając żywotność maszyn, obniżając ryzyko powstawania awarii i chroniąc Państwa produkt i technologię
Sprężarki odśrodkowe zapewniają bezolejowe powietrze klasy 0 wg ISO8573.1.
Oznacza to, że powietrze jest w 100% wolne od oleju, jednak, żeby zapewnić wymaganą dla technologii produkcji czystość sprężonego powietrza w instalacjach stosuje się:
- Filtry sprężonego powietrza
- Osuszacze chłodnicze
- Osuszacze adsorpcyjne
- Spusty kondensatu
- Dodatkowe urządzenia
Zadaniem filtrów sprężonego powietrza jest zatrzymanie frakcji stałych w postaci pyłów, produktów korozji, czy innych cząstek niepożądanych dla procesu. Gradacja (stopień filtracji) zależy od wymagań technologicznych. Filtry, stosowane w instalacjach pneumatycznych, występują w pełnym zakresie, z gradacją od wstępnej, po sterylną.
Chłodnicze osuszacze zapewniają usunięcie cząstek wody ze sprężonego powietrza do ilości określonej ciśnieniowym punktem rosy o wartości +3°C. Urządzenia te, poprzez zastosowanie układów freonowych, usuwają wilgoć poprzez obniżenie temperatury sprężonego powietrza. Resztkowa zawartość wody pozostającej w sprężonym powietrzu po zastosowaniu osuszacza chłodniczego jest równoważna ~ 6 g/m3.
Osuszacze adsorpcyjne to rozwiązanie w którym substancją pochłaniającą wilgoć jest specjalny adsorbent, umieszczony jest w dwóch naprzemiennie pracujących zbiornikach. Tak osuszone powietrze osiąga ciśnieniowy punkt rosy do – 70°C, co odpowiada resztkowej zawartości wody pozostającej w sprężonym powietrzu ~ 0,003 g/m3.
Spusty kondensatu służą do usuwania kondensatu pochodzącego ze sprężarek, chłodnic sprężarek, filtrów sprężonego powietrza, osuszaczy, zbiorników buforowych lub rurociągów.